Deň v mojej práci

Pozrite sa, ako prebieha deň v mojej práci

1. Svadobné ráno

Svadobné ráno pre nevestu začína zväčša skoro ráno – líčenie, účes, obliekanie šiat, prípitok s družičkami, first look so ženíchom, spoločné fotenie mladomanželov. Moje ráno začína rannou sprchou, raňajkami, kontrolou naloženej techniky (reproduktory, svetlá, kabeláž, mikrofóny, DJ pult, stojany, notebooky a i.) a vyrážam na miesto svadby.

2. Príchod na miesto svadby

Po príchode na sálu začínam obhliadkou priestoru. Zoznámim sa s personálom, zistím dostupnosť elektrických zdrojov a pod. Pokračujem vykladaním a rozbaľovaním techniky. 

3. Inštalácia techniky

Nasleduje samotná inštalácia. Tento proces zaberie približne 3 hodiny. Pokiaľ mladomanželom osvetľujem aj sálu, proces sa zväčša podľa zložitosti predĺži. Svetlá sú programované a obsahujú softvérové aj hardwarové riešenie My DMX 3.0 od ADJ a mapovanie scén na konkrétny priestor.

4. Každý kábel ma svoje miesto

Som detailista. Keď je technika nainštalovaná začínam viazať káble.

5. Do obleku

Keď mám všetko nachystané idem sa prezliecť do pracovného oblečenia.

6. Zvuková a svetlená skúška

Nasleduje zvuková a svetlená skúška.

6. Príprava na ozvučenie obradu

Keď mám vo vnútornej sále všetko nachystané idem nachystať exteriérovú techniku na ozvučenie svadobného obradu.

7. Ozvučujem svadobný obrad

Na príchod nevesty a ženícha hrám pieseň, ktorú si vybrali mladomanželia ešte na osobnom stretnutí a svadobnej konzultácií. Taktiež si vybrali pieseň, ktorú im hrám na výmenu prstienkov, prvý bozk a odchod z obradu.

8. Hudba k finger food a proseccu

Po obrade prebiehajú gratulácie a konzumuje sa „finger food“. Hostia si vychutnávajú pripravené špeciality pri dobrej hudbe.

9. Slávnostný vstup do sály

Najskôr do sály vojdú všetci hostia za hudobného podmazu. Až následne za veľkého potlesku hostí a môjho ohlásenia na mikrofón a na vybranú pieseň, pozývam mladomanželov do svadobnej sály. Ženích nesie nevestu na rukách.

10. Príhovory a slávnostná večera

Na príhovory používam bezdrôtové mikrofóny. Slávnostná večera začína francúzskou cibuľačkou s bielym vínom a rozmarínom. Nasleduje hlavný chod – kačacie stehno, štrúdľa plnená červenou kapustou, zelerový julienne s jablkovým pyré a mix zeleninou brunoise, kapustová zmrzlina.

11. Krájanie svadobnej torty

Krátko po svadobnej večeri pozývam na parket mladomanželov a uvádzam krájanie svadobnej torty.

12. Otváram tanečnú zábavu

K výbornému jedlu patrí aj originálna zábava, ktorá sa štartuje na pieseň od I.M.T Smile a Kaliho – hostia odmenili mladomanželov za prvý, mladomanželský tanec búrlivým potleskom. Nasleduje rodičovský tanec, ktorý uvediem, ako svadobný DJ a moderátor, na pieseň od Elvisa Presleyho, ktorú rodičia s mladomanželmi nestihli ani dotancovať a už bol plný parket.

13. Búrlivá a energicky moderovaná tanečná zábava

Ako svadobný DJ pokračujem piesňami z hriešneho tanca, a hostia sa razom premenili na Patricka Swayzeho a Jennifer Grey a tancovali vášnivo a divoko, ako vo filme Dirty Dancing. Búrlivá svadobná zábava, počas ktorej som odohral množstvo hudobných žánrov a piesní pre hostí z dvoch krajín trvá do ranných hodín.

15. Moderujem svadobný program

Svadobný večer je aj o skvelom svadobnom programe, ktorý si mladomanželia zvolili, ešte počas nášho osobného stretnutia (svadobnej konzultácie) na káve. Moderujem svadobný kvíz, kde som overil, ako sa Veronika a Matej dobre poznajú. Svadobná hra, do ktorej som zapojil aj množstvo hostí bola stoličkový tanec. Súťažiaci v pároch tancujú na hudbu. Keď sa hudba zastaví – musia si sadnúť na stoličku. Ak stolička nezostane – vypadávajú. Boj o poslednú stoličku a víťazné gratulácie od mladomanželov bol naozaj veľký a tak stoličkový tanec trval takmer pol hodiny.

16. Po skončení svadby deinštalujem techniku

Keď dohrá aj posledná pieseň vrhnem sa na deinštaláciu a balenie techniky. Proces trvá asi 2 hodiny.

Máte záujem o služby DJ a moderátor?

Rezervujte si termín, kým nebude neskoro

Ďakujem Veronike a Matejovi za prejavenú dôveru.

A skvelú spoluprácu. Mladomanželia boli ste proste top!

Za fotky ďakujem Veronike

Veronika je profesionálna svadobná fotografka.