Svadobné súťaže.

Svadobné súťaže sú program, ktorý zabaví a poteší hostí.

Vedomostné súťaže príkladom je mladomanželský kvíz, kde mladomanželia odpovedajú na otázky svadobného moderátora a kvíz pre hostí, kde svadobný hostia odpovedajú na pripravené otázky mladomanželov. 

svadobny-dj-starejsi-moderatorjpg

Tanečné súťaže obľúbený je stoličkový tanec, kde medzi sebou súťažia svadobné páry, alebo jednotlivci v šikovnosti. Účastníci svadobnej hry tancujú na hudbu, ktorú hrá svadobný DJ, po zastavení hudby si rýchlo sadajú na vopred pripravené stoličky. Komu nezostane stolička vypadáva zo svadobnej hry. Medzi ďalšie tanečné svadobné hry patria napríklad balónový tanec, alebo metlový tanec.

Svadobné súťaže orientované na príbeh
 do tejto kategórie možno zaradiť napríklad obľúbený svadobný koč. Svadobný koč je hra v ktorej účinkuje niekoľko svadobných hostí vrátane mladomanželov. Každý účinkujúci má špecifickú rolu, ktorú ak zabudne splniť dostane od svadobného moderátora / starejšieho symbolickú pokutu. 

Svadobné súťaže orientované na šikovnosť tu možno zaradiť napríklad zábavnú svadobnú hru hľadanie nevesty a ženícha. Jednému z mladomanželov sa zaviažu oči, na vopred pripravené stoličky sa usadí niekoľko hostí opačného pohlavia. Úlohou súťažiaceho je nájsť svoju polovičku so zaviazanými očami podľa rúk alebo nôh. 
dj mike svadbajpg

Do článku som vybral najobľúbenejšie svadobné hry, ktoré ako svadobný DJ a moderátor robím. V prípade, ak majú mladomanželia, alebo svadobní hostia návrh na vlastnú a originálnu svadobnú hru, rád im ju pomôžem realizovať.