Vhodný priestor na svadbu, oslavu či event?

Priestor na svadbu, oslavu či firemnú akciu (event) významne prispieva k atmosfére a celkovému dojmu z podujatia. Pri výbere priestoru treba klásť dôraz na niekoľko faktorov: 

  • Veľkosť priestoru a jeho kapacita (koľko hostí sa do priestoru vojde) a aký veľký tanečný parket zostane?
  • Usporiadanie priestoru – ideálny je otvorený priestor, kde DJ, alebo moderátor vidí na ľudí a dokáže s nimi počas celého podujatia komunikovať a pracovať.
  • Farba a materiál stien – vhodné sú decentné farby ako biela, šedá, prípadne drevo, sklo, kameň a kov.
  • Svetelné podmienky – pri výbere vhodného priestoru je vhodné myslieť aj na svetelnosť priestorov.   

Svadba (oslava, firemná akcia, event) v hoteli je najvyhľadávanejšia možnosť zo všetkých. Hotel sa postará o čistotu sály, catering, obsluhu a často aj o výzdobu priestorov. Pri výbere hotela treba klásť dôraz na kvalitu sály, personálu či cateringu.

Svadba (oslava, firemná akcia, event) v kaštieli: Historické priestory poskytujú pocit výnimočnosti, elegancie a mladomanželia sa môžu na 1 deň a noc cítiť ako kráľovná a kráľ. Historické priestory sú často chránené a je možné že podujatie bude mať určité obmedzenia (napr. zákaz vystrelenia konfiet, zákaz inštalácie určitej techniky a pod.) preto je dobré zistiť si podmienky usporiadania podujatia v konkrétnom kaštieli vopred.

Svadba (oslava, firemná akcia, event) na kolibe alebo ranči: Stále viac vyhľadávanou alternatívnou sa stáva svadba v prírode na kolibe. Na Slovensku sa nachádza niekoľko kvalitných kolíb so špičkovým caterigom, ochotným personálom a dostatočným tanečným parketom.