Svadobný DJ alebo kapela na svadbu?

Mnoho mladomanželov sa pri výbere svadobného programu zamýšľa nad otázkou, či si na svoju svadbu zvoliť svadobného DJ-a, alebo svadobnú kapelu.

 

Trendom posledných rokov sa stáva kvalitný svadobný DJ a moderátor (starejší), ktorý ma na starosti počas celej svadby nie len hudobnú stránku svadby (tanečné kolá a podmazy), ale aj koordináciu svadby a prácu s publikom (informovanie svadobných hostí o tom, čo a kedy sa na svadbe ide diať, moderovanie svadobných súťaží, uvádzanie programu) a inštaláciu nasvietenia sály a prácu s osvetlením sály.

 

Moderná a kvalitná svadobná kapela, alebo cimbalovka často už nechce hrať celú svadbu (napr. 12 – 14 hodín), ale príde na svadbu iba na určitý čas (napr. 4 hodiny), počas tohto času hrá živé vystúpenia (nie playback) a dokáže dať zo seba maximum. Zväčša platí, že moderná kapela alebo hudba na svadbu, alebo oslavu sa špecializuje na konkrétny hudobný žáner (ľudová hudba, oldies, funky, rock’n‘roll...). Pričom sa svadobná kapela môže striedať so svadobným DJ-om, alebo je určitý čas vyhradený výhradne pre kapelu.

 

Alternatívou je doplniť vystúpenie svadobného DJ-a o hru na saxofón, husle, alebo iný hudobný nástroj. Tu tiež platí, že umelci ako saxofonista, alebo huslista na svadbu prídu iba na vyhradený čas (napr. 3 - 4 hodiny). Hudobné vystúpenia je možné doplniť aj tanečným vystúpením profesionálnych tanečníkov, ktorí vytiahnu všetkých hostí na tanečný parket a naučia ich tanec podľa vášho výberu.

 

Či už sa rozhodnete pre svadobného DJ-a, alebo kapelu, prípadne ich kombináciu, nezabudnite si rezervovať termín na svadbu čím skôr, pretože zväčša platí, že tí najlepší v obore sú obsadení dlho dopredu.