Svadba na zámku The Grand Vígľaš

Vígľašský zámok situovaný približne 14 km od mesta Zvolen pochádza z konca 14. storočia.  Z vlastníctva kráľa prešiel zámok Vígľaš do vlastníctva významných rodín Čákiovcov či Esterháziovcov, ktorí počas 18. storočia zámok prestavali. Ďalšia prestavba v štýle romantizmu prebehla v 19. storočí. V roku 1945 zámok vyhorel a zostali iba pôvodné obvodové múry. V roku 2013 nasledovala kompletná rekonštrukcia zámku, ktorá mu vrátila pôvodné čaro a sprístupnila zámok (kaštieľ) Vígľaš pre krásne svadby a svadobné hostiny, rodinné oslavy, či firemné eventy. 

svadba-zamok-viglas-dj-moderator-starejsi-fotografjpg

DJ Mike na zámku The Grand Vígľaš

Svadba na zámku (v kaštieli) je krásny zážitok nie len pre mladomanželov, ale aj svadobných hostí. Zámok The Grand Vígľaš a jeho okolie poskytuje veľké množstvo fotogenických miest pre portréty mladomanželov, či skupinové fotenie na svadbe so svadobnými hosťami. Môžete využiť dobové nádvoria či okolitú prírodu, v prípade nepriaznivého počasia je možné fotiť aj vo vnútorných priestoroch vrátane dobovo zariadených kráľovských komnát. Veľmi fotogenická a históriou dýchajúca je aj zámocká, gotická kaplnka, ktorá sa nachádza priamo v kaštieli.

Mnoho mladomanželov sa ma pýta na skúsenosti a recenzie, či je možné mať cirkevný obrad na zámku (v kaštieli). V tomto prípade mám dobrú správu. V kaplnke sv. Michaela na zámku The Grand Vígľaš sa konajú cirkevné obrady. Kapacita kaplnky na zámku je až 100 miest, z toho 60 miest je na sedenie. Vstup do kaplnky na zámku Vígľaš vedie priamo z nádvoria, na ktorom môže svadobná sála ešte pred samotným svadobným obradom pripraviť občerstvenie (napr. pagáče a slané pečivo, citronády a limonády, domácu pálenku, domáce koláče a i.). Túto voľbu jednoznačne odporúčam, mám s tým veľmi dobré skúsenosti.

svadba-viglas-zamok-dj-mikejpg

Ak plánujete civilný obrad na zámku Vígľaš môžete využiť napríklad Veľkú rytiersku sálu v historickom štýle alebo terasu a vnútorné nádvorie. Zámocká terasa alebo nádvorie na svadbu pod holým nebom ma skutočné čaro.

Medzi ďalšie výhody svadby na zámku Vígľaš hodnotím: výnimočné prostredie, spojenie histórie s modernými službami. Všetky služby na jednom mieste pod jednou strechou (civilný aj cirkevný obrad, výborná gastronómia, ubytovanie). Ďalším pozitívom je aj parkovanie. Hotel The Grand Vígľaš poskytuje dostatok parkovacích miest priamo v areáli. Plusom je aj možnosť zvoliť si svadobnú sálu (historickú na 1. poschodí, alebo modernú na prízemí).

svadba-viglas-zamok-wedding-dj-slovakiajpgviglas-svadba-dj-nasvietenie-osvetlenie-moderatorjpg

(foto: http://svadbaodzazitkarov.sk)

Svadbu na zámku The Grand Vígľaš som hral a moderoval úžasným mladomanželom Valérií a Filipovi. Okrem mňa, ako svadobného DJ a moderátora si na svoju svadbu objednali aj fotografku Veroniku Čižmárovú (Svadba od Zážitkárov) s ktorou často spolupracujeme a sme zohratí. Ešte pred svadbou sme sa s mladomanželmi niekoľko krát stretli. Poradili sme im, ako sa pripraviť na svadbu, s akými svadobnými službami máme dobré skúsenosti a s akými nie. Ako svadobný DJ som mladomanželom poradil s výberom svadobného programu na svadbu na mieru.

Hudba na svadbu pozostávala z niekoľkých hudobných žánrov. Počas príchodu a svadobnej večere som hral mladomanželom a svadobným hosťom ich obľúbený jazz a blues. Počas tanečných kôl sa svadobní hostia sa výborne zabávali na ľudové piesne Kolárovcov a Kandráčovcov, rock’n’roll a rockové vypaľováčky, československé piesne, či 70-80-90-té roky. Dievčatá si prišli si na svoje aj pri latino rytmoch. A nie len mladú generáciu zabavili aktuálne novinky a swing.


svadba-dj-moderator-starejsi-na-svadbujpgsvadobna-hra-svadobny-mladomanzelsky-kvizjpg

Ďalšou službou, ktorú si mladomanželia Valéria a Filip u mňa objednali bolo nasvietenie svadobnej sály. Zámok The Grand Vígľaš som nasvietil do ružovo fialovej farby, aby som osvetlenie svadobnej sály zladil s farbou výzdoby. Inštalácia osvetlenia sály mi zabrala asi 2 hodiny. S nasvietením sály som pracoval počas celej svadobnej noci. Počas čepčenia som farbu nasvietenia zmenil na orandžovú a počas svadobných hier na modrú. Farba LED svetiel počas večere a prestávok bola v ružovo-fialovej farbe. Nasvietenie svadobnej sály tvoril systém profesionálnych LED svetiel, ktoré počas celej noci svietia rovnakou intenzitou. Nasvietenie sály umožnilo vypnúť vypnúť klasické silné svetlá v sále a vytvorilo výborné podmienky pre tanečnú zábavu.

Mladomanželia Valéria a Filip mysleli naozaj na všetko. Na svadbu si pripravili aj rozprávkový candy bar, hviezdne nebo a aj rumový bar s kubánskymi cigarami. Pravú kubánsku cigaru vyskúšala aj svadobná mama. 

candy-bar-na-svadbu-svadba-dj-moderator-programjpgsvadobny-program-krajanie-torty-dj-starejsi-moderatorjpg

Čepčenie nevesty pod vedením profesionálneho folklórneho súboru zaujalo všetkých hostí. Po odčepčení nevesty nasledoval tanec všetkých hostí v kruhu. Za tanec s nevestou hostia platili. Na záver ženích na rukách uniesol nevestu a mladomanželia sa spoločne vrátili po prezlečení nevesty do nových šiat. Posledné zábery fotografky – mladomanželské po polnočné sólo a mohla pokračovať búrlivá zábava až do rána.

Svadba bola úžasná a trvala až do ranných hodín. Mladomanželom prajem veľa šťastia a lásky! A nech sa im vo všetkom darí!