Čepčenie nevesty na svadbu

Čepčenie (začepčenie, odčepčenie) nevesty je obľúbenou ľudovou tradíciou. Snímanie vienka a následne zakladanie čepca pochádza z minulosti. Tento akt znamenal prechod ženy od slobodnej dievčiny do manželstva a vzdanie sa vienka (vienok alebo parta predstavoval nevestino panenstvo a jej slobodu). Moderné nevesty často namiesto vienka, používajú závoj, ktorý folkloristi vymenia neveste za čepiec. Pred zložením vienka nevesty dostala dievčina trikrát otázku, či chce „vienok sňať alebo hlavku sťať“?

Čepčenie sa často stáva vyvrcholením svadobného dňa a je spojené s bielym tancom (redový tanec / vykrúcanka / klobúkový tanec ) v ktorom ženy vytancujú ženícha a muži nevestu. Za tanec svadobčania môžu aj zaplatiť a peniaze hodiť do pripraveného klobúka, či košíka, ktorý drží napríklad krstná mama nevesty. Za odtancovaný tanec a jeho vyplatenie môže dať nevesta svadobčanom „výslužku“ v podobe koláčov, alkoholu alebo darčeka.

Ako DJ s viac ako 10 ročnou praxou som získal dobré kontakty na mnohé folklórne skupiny, ktoré sa profesionálne venujú čepčeniu nevesty. Rád Vám okrem hudby, moderovania a nasvietenia sály zabezpečím aj folkloristov na čepčenie. Rezerváciu môžete vykonať na +421 905 301 686 alebo info@djmike.sk
svadobny dj epeniejpg